Pierwsze wsparcie dla zielonogórskiego szpitala od fundacji cHOP!

Czasem nie gabaryty sprzętu świadczą o jego mocy. Tak jest właśnie z tym, na oko, niepozornym urządzeniem o nazwie IC-FLOWTM Imaging System Diagnostic Green. To pierwsze urządzenie w Polsce o takich  parametrach. Dzięki niemu można ocenić ukrwienie tkanek w trakcie zabiegów, a to klucz do dobrego gojenia. W istotny sposób wpływa to na zmniejszenie powikłań po dużych operacjach. Tego typu aparaty od 5 lat stają się standardem w USA i krajach Europy Zachodniej, dlatego to ogromna radość, że takie urządzenie pojawiło się również u nas w Polsce. To właśnie nasza fundacja wraz z zielonogórskimi firmami: ARPOL oraz CENTRUM KOMINA użyczyła szpitalowi, wart 34 tys. EUR aparat.

System diagnostyki obrazowej IC-Flow™ jest przeznaczony do: rejestrowania i podglądu obrazów fluorescencyjnych do wizualnej oceny przepływu krwi jako metoda pomocnicza do oceny perfuzji tkanki oraz powiązanego obiegu krwi w tkankach i płatów wolnych stosowanych w chirurgii plastycznej i mikroplastycznej oraz procedurach przeszczepów organów. Zastosowanie: Urządzenie jest przeznaczone do stosowania przez chirurgów i personel służby zdrowia w środowisku lekarskim i szpitalnym. Karta kalibracyjna Green Balance™ ICG stanowi wzorzec dla obrazów fluorescencyjnych ICG stosowany do testów i regulacji systemu diagnostyki obrazowej w warunkach oświetlenia otoczenia.Obsługa System diagnostyki obrazowej IC-Flow zapewnia wizualizację rozkładu i natężenia barwnika fluorescencyjnego – zieleni indocyjaninowej do wstrzykiwań (ICG) w tkankach ludzkich. System diagnostyki obrazowej IC-Flow to medyczna kamera pracująca w podczerwieni do podglądu obrazów fluorescencyjnych barwnika ICG w ciele pacjenta. Jest ona wyposażona w źródło światła (światło wzbudzające) oraz kamerę do rejestrowania i podglądu fluorescencji barwnika ICG. Dane obrazu są wyświetlane na zintegrowanym ekranie dotykowym i/lub podłączonym monitorze. Zdjęcia i wideo są rejestrowane za pomocą odpowiednich przycisków sterowania na kamerze i/lub sterowniku IC-Flow. Natężenie źródła światła oraz czułość kamery można regulować za pomocą odpowiednich przycisków sterowania na kamerze lub sterowniku. Dane obrazu mogą być przechowywane na sterowniku IC-Flow oraz skopiowane do pamięci przenośnej USB lub zewnętrznego nośnika danych.