Hipec naszym nowym celem.

Nie ma nic piękniejszego i bardziej wartościowego, gdy uda się przedłużyć lub nawet uratować życie chorego człowieka. Nasza fundacja wyznaczyła sobie kolejny cel – zakup ultra nowoczesnego urządzenia do dootrzewnowej chemioterapii perfuzyjnej w hipertermii – Combat Medical PRS+ Hipec. Cena zestawu to około 275.000,00 złotych.

Ten najbardziej zaawansowany technicznie wariant tego urządzenia może uratować setki pacjentów z nowotworami przerzutowym w obrębie jamy brzusznej – żołądka, trzustki, jajników, otrzewnej. Szczególnie dotyczy to pacjentów, u których nie można już zastosować standardowych operacji onkologicznych. Niestety standardowa chemioterapia nie jest skuteczna w takich przypadkach.

Działanie Combat Medical PRS+ Hipec polega na podwyższeniu temperatury w jamie brzusznej (hipertermia), co powoduje wzrost aktywności układu odpornościoweg do walki z komórkami nowotworowymi. Ciepło zwiększa przepuszczalność komórki rakowej (zwiększa penetrację leku) oraz powoduje 10-krotny wzrost cytotoksyczności, doprowadzając do śmierci komórek rakowych. BRS-Hipec to system do termochemioterapii przy jednoczesnym pobudzaniu CO2. Podgrzewany płyn chemioterapeutyczny dostarczany jest do jamy brzusznej wraz z pobudzającym CO2, maksymalizując skuteczność terapii. Metoda umożliwia dotarcie płynu chemioterapeutycznego do wszystkich powierzchni otrzewnowych, gwarantując jednorodną dystrybucję leku bez utraty ciepła. Skuteczność onkologiczna techniki przejawia się zwiększeniem przeżycia całkowitego oraz przeżycia bez progresji u badanych pacjentów. Jak wykazują badania, pacjenci skazani na kilka miesięcy życia i leczenie paliatywne, cieszą się często życiem przez wiele lat.

Combat Medical PRS+ Hipec to nie tylko urządzenie, to system leczenia najtrudniejszych przypadków raka, który wymaga jednak doskonałych umiejętności zespołu lekarzy, a także skomplikowanego systemu kwalifikacji chorych do tego zabiegu. Co ważne, operacje przy użyciu Hipec są w Polsce refundowane przez NFZ.

Drodzy Państwo, współpracujemy z wybitnym zespołem lekarzy chirurgów i onkologów pod przewodnictwem prof. Dawida Murawy oraz dr. Sławomira Cieśli, którzy podjęli się wdrożenia tego systemu do Uniwersyteckiego Szpitala w Zielonej Górze. Prosimy Państwa o wpłaty na konto naszej fundacji non-profit – każda złotówka zostanie przeznaczona na zakup Combat Medical PRS+ Hipec. Warto dodać, iż aktualnie w Polsce są tylko 4 urządzenia Hipec, a nasz byłby pierwszym w tak zaawansowanej wersji.

Konto naszej fundacji – PL58 1140 2004 0000 3602 8049 5283.

Click to access the login or register cheese

Formularz kontaktowy