Rozpoczęliśmy zbiórkę na portalu SIEPOMAGA. Zachęcamy do wpłat.

Celem jest zakup kilkunastu zestawów operacyjnych w technologii Coolingbis, co pozwoli uratować pacjentów onkologicznych, którzy czekają na operacje. Podajemy linka do zbiórki.

Nasza fundacja 100% wszystkich pozyskanych środków przeznacza na zakupy nowoczesnego sprzętu i materiałów medycznych.

Prosimy firmy, a także osoby prywatne o pomoc na ten cel. Podajemy konto Fundacji Chirurgii i Onkologii Polskiej cHOP im. Pawła Murawy – PL58 1140 2004 0000 3602 8049 5283.

Kilka podstawowych informacji na temat ultra nowoczesnej technologii Coolingbis.

👉 COOLINGBIS® to inwazyjna, sterylna, jednorazowa, monopolarna elektroda elektrochirurgiczna przeznaczona do hemostatycznego uszczelniania, koagulacji i cięcia tkanek miękkich. W szczególności jest przeznaczony, ale nie wyłącznie, do stosowania w wątrobie, nerkach, trzustce i śledzionie, zarówno w procedurze otwartej, jak i laparoskopowej u pacjentów wymagających uszczelnienia hemostatycznego, koagulacji i/lub przecięcia tkanek miękkich podczas operacji.
👉 COOLINGBIS® składa się z metalowej elektrody, która dostarcza energię o częstotliwości radiowej (RF) do tkanek. Energia ta powoduje gwałtowne nagrzewanie tkanek, co powoduje kurczenie się kolagenu naczyń i koagulację tkanki. Zapadnięcie się naczyń wraz z koagulacją krwi obecnej w leczonej tkance minimalizuje krwawienie i umożliwia ostrzu wykonanie mechanicznego cięcia uprzednio skoagulowanej tkanki bez krwawienia.
👉 COOLINGBIS® posiada wewnętrzny system chłodzenia, który utrzymuje zimną powierzchnię elektrody, a tym samym zapobiega przywieraniu zwęglonej tkanki do elektrody. COOLINGBIS® to jedyne urządzenie, które dostarcza energię o częstotliwości radiowej (RF) do tkanek z wewnętrznym systemem chłodzenia, sól fizjologiczna nigdy nie dociera do pola operacyjnego, co pozwala uniknąć powikłań związanych z nieoczekiwanym spaleniem tkanki gorącą solą fizjologiczną.